SEO

SEO(search engine optimization) Türkçe anlamıyla “arama motoru optimizasyonu” demektir. Bu web sitenizin arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmalara verilen genel isimdir. Web sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırmak:

  • Tanınırlık sağlamak
  • Reklam gelirlerini büyütmek
  • Piyasadaki rakipleriniz karşısında avantaj elde etmek

ve bunun gibi birçok olumlu getiri anlamına gelmektedir. Web sitenizin trafiğini arttırmak ve hedef kitlenizin internette sizi bulmasını kolaylaştırmak için yapılması gereken en önemli işlemlerden birisi arama motoru optimizasyonudur. SEO, arama motorlarında sadece organik sonuçlar için yapılan optimizasyonu kapsar. Google Adwords programında tıklama başına ücret ödenip, sponsor bağlantı olarak arama sonuçlarında beliren sonuçların optimizasyonu SEO’nun konusu değildir.

Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmek için Google’un algoritmasını tanımak ve bu algoritmadaki gelişmeleri çok yakından takip etmek gerekmektedir. SEO sürekli güncellenen bir konudur. Bundan 1 yıl önce geçerli olan SEO optimizasyon tekniklerinin bir kısmı şu anda ya tamamen değerini yitirmiş ya da değeri azalmıştır. Bu nedenle SEO konusu günlük takip ve kendini yenileme gerektiren bir konudur.

GURUS Online Marketing uzmanları bu noktada devreye girmektedir. Ekibimiz web sitenizin arama motorlarında üst sıraya taşımak için, Onsite çalışmalar(içerik düzenlemesi, kod standartizasyonu, site haritası oluşturulması, meta tagleri, image tagleri, içerik, keyword density vs), Off site çalışmalar(link değişim stratejisi, social bookmarking, vs), rakip analizi ve anahtar kelime araştırması ve bunun gibi birçok çalışma gerçekleştirirler. Bu çalışmalar sayesinde belirli bir süre sonunda siteniz arama motoru sonuçlarında gittikçe yükselir ve site trafiğinde çok olumlu değişimler gözlenir.

Piyasada büyük vaatlerde bulunan birçok SEO firması vardır. Bazı kötü niyetli firmalar, 1 günde liste başı olmak gibi mümkün olmayan vaatlerde bulunup, müşterilerini suistimal yoluna gidebilmektedir. Bu tip firmalara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın